AD Plastik d.d. sazvao je redovnu Glavnu skupštinu za 16. srpnja 2026. Ključni prijedlog je isplata dividende iz neto dobiti za 2025. godinu, koja iznosi 5,415 milijuna eura. Od tog iznosa, 3,36 milijuna eura predlaže se za dividendu, što iznosi 0,80 eura po dionici. Pravo na dividendu imat će dioničari upisani u depozitorij SKDD na dan 23. srpnja 2026. (record date), dok će dionica trgovati bez prava na dividendu 22. srpnja 2026. (ex-date), a isplata slijedi 28. srpnja 2026.
Uz dividende, glavna skupština odlučuje o davanju razrješnice članovima Uprave i Nadzornog odbora – odobrenje se ne daje bivšem predsjedniku Uprave Marinku Došenu i članu Josipu Diviću, te članovima NO Ivici Toliću i Boži Plazibatu. Imenovat će se revizor KPMG Croatia za 2027. godinu, a nakon isteka mandata za članicu NO ponovno je predložena Ivka Bogdan (mandat od 1.2.2027.).
Skupština će također izmijeniti Poslovnik o radu Glavne skupštine kako bi se omogućilo hibridno i potpuno virtualno sudjelovanje dioničara, što odražava prilagodbu suvremenim praksama korporativnog upravljanja. Predložena isplata dividende uz oprezne razrješnice odražava nastojanje Uprave da nagradi dioničare unatoč izazovnom okruženju obilježenom inflatornim pritiscima i posljedicama rusko-ukrajinske krize.